Дивовижний світ мистецтва стає ближчим разом з нами!

Адреса:

м.Херсон, вул. Перекопська, 9

Телефон: (0552)26-45-85 Email: oblpalac@ukr.net

Народний ансамбль народної пісні «Берегиня»

Рік створення: 1996 р.

Рік присвоєння звання «народний» колектив: 2001 р.

Останнє підтвердження звання «народний»: 2018 р.

Керівники колективу: Катерина та Микола Логвиновські

Акомпаніатор: Тетяна Кабулова


Інформація :

Учасники Народного ансамблю народної пісні «Берегиня» музично обдаровані, закохані в свою справу люди.» Берегиня» – вона дарує яскраві враження і чудовий настрій, тепло та справжню радість. Коротка мить, легкий помах руки керівника – і ось уже народжується мелодія, шириться, заповнює простір і все твоє єство… Що не кажіть, а в цім світі без чогось сонячного, святого й доброго, ой як незатишно! І ось таким світлим є захоплення мистецтвом або садівництвом, спортом чи літературою, городництвом, а може, й співом… Для учасниць жіночого ансамблю «Берегиня» головне – то пісня. «Вона, – звичайно, не пряник, але манить. І в нашім колективі зібралися співачки з Божої ласки». Нічого не скажеш, гарно й чисто співає «Берегиня», – це вже відгуки глядачів. Цілком влучно сказано, бо свою любов до пісні вони несуть усе життя. Тоді, як народжувалася «Берегиня», їм було лишень по 35-47, а нині геть літа журавлями полетіли попід хмарами, одначе пісня й сьогодні їм дарує крила, а співачки, у свою чергу, зігрівають нею серця людей від зневіри, біди й невдач. Про себе ансамбль говорить на повний голос. Він знаним  і в області, і в  Україні та за її межами.  В колективі кожен може розвивати свій голос, мати високу вокальну техніку, уміти тримати партію. Співачки мають генетичну потребу співати в ансамблі, спілкуватися зі слухачами через пісню. У них немає стереотипів, як має бути, а співають так, як їм хочеться, як їх сприймають люди. Звідси й позитивне море емоцій. Ми линемо піснею до вас, говорять землякам співухи. А тим часом ансамбль творчо мужніє, повниться співочою силою. Жодне свято не проходить без цього яскравого, самобутнього колективу.


Досягнення :

Колектив постійно приймає участь у Міжнародних, Всеукраїнських  та обласних фестивалях-конкурсах, таких як «Встань, козацька славо, засвіти знамена!» (м.Радовилів), «Ой на Івана, ой на Купала», «Афганістан звучить в моїй душі»(м.Миколаїв) ,«Козацькому роду нема переводу», Всеукраїнському фестивалі  «Купальська феєрія»(Тернопільська обл.) , етнофестивалі «П’ятничанська вежа »(Львівська обл.) , обласному фестиваль козачої пісні «Слобідський козачий круг»(Херсонська обл.) , VIІ Міжрегіональному   фестивалі духовно-патріотичної пісні «Сонячні дзвони», фестивалі     народної     творчості на Національному  Сорочинському  ярмарку,  де  став   володарем Гран-Прі. На обласному     фестивалі  –  конкурсі    «Єднаймо   ритм    сердець»    колектив нагороджений Дипломом лауреата І ступеню.

За запрошенням   Розуминського  осередку культури     ансамбль    з концертною программою відвідав Республіку Польщу. Концерти самобутнього, талановитого колективу відбулися у містах: Лубисза Кролевска, Закліков, Хоринієц Здрой, Конін, Варшава. Херсонські артисти своєю майстерністю, неповторним професійним виконанням українських народних, ліричних, жартівливих, обрядових пісень змогли зворушити до сліз, зачарувати і школярів, і дорослих поляків, а також прихожан на святкових служіннях у костьолі за благословенням ксьондза.

На Херсонському телебаченні записано   три  програми за участю народного   ансамблю «Берегиня» –   «Різдв’яні колядки», обряд   «Проводи до війська новобранця» та музично-поетично-пісенна камерна  феєрія  «Така її доля». Колектив активно приймає участь у фестивальному русі України:

– У святі «Івана Купала» (Олешківський р- н, с. Праві Саги);
– Перший та другий фестиваль поважних людей «Золотий вік»;
– I-II Фестиваль народної творчості «Пісенні барви осені» (в рамках фестивалю поважних людей «Золотий вік»)   
– Міжнародному фестивалі-конкурсі талантів «Україна єднає світ»
– (м. Київ, Диплом Лауреатів II ступеню);
– Фестивалі народної творчості «Червона калина» ( м. Кривий ріг)
– Першому в Херсонській області«Фестивалі Юшки» (с. Кізомис, Херсонська обл.)
– III відкритому вокальному фестивалі – конкурсі народної творчості «Співоча птаха» (м. Олешки» Гран Прі);
– Першому та другому фестиваль театрально – вертепного дійства та колядницьких гру   «Різдвяний дзвін» 
– Акції «Вальс Перемоги. Ми йдемо на рекорд (м. Херсон);
– В І- ІІ-му сімейному фестивалі «Матуся –Родина – Херсон – Україна» (м. Херсон);
– Фестивалі «Зоряниця».


Творча мета учасників залишається незмінною – берегти і плекати українську пісню, поширювати українське народне музичне мистецтво, нести світові його красу та мудрість, сіяти в людські серця!